فیلم های غایب در سی و نهمین فیلم فجر

با شروع  جشنواره فیلم فجر که امسال به سی نهمین دوره خود می رسد نامزد های این دور مشخص شد که اتفاقی در مراسم خیلی  توجه ها رو به خودش جلب کرد غایب بودن چندین فیلم مهم در این دور ار فیلم فجر بود .

  از جلمه فیلم های غیب در فیلم فجر 39 می تواند اشاره کرد به :

فیلم حمید نعمت الله

با کنار رفتن فیلم حمید نعمت الله و تغییر و سانسور فیلم محمد حسین مهدیان باعث شد باز ماجرایی سانسور در سینمای ایران دربازگشایی  جشنواره 39 فیلم فجر داغ شود.

فیلم شیشلیک  و فیلم قاتل وحشی از مطرح ترین فیلم های  این جشنواره می تواند گفتن بیشتر حساسیت در اکران آن وجود داشت که از مشکلاتی که در علام شده در باب این دو فیلم مشکلاتی چون دیالوگ در فیلم شیشلیک و تراشیدن موی سر بازیگران زن در فیلم حمید نعمت الله می باشد.

5 فیلم غیت در سی ونهمین فیلم فجر

1-شب، داخلی، دیوار

فیلم  وحید جلیلوند  به نام فیلم ( شب، داخلی، دیوار) یکی فیلم های غیب این جشنوراه بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا  این فیلم به جشنواره نرسید.

این فیلم به دلیل ابتلای نوید محمد زاد به ویروس کرونا متوقف شود و وقف در فیلم برداری این فیلم از دلیل های نرسید این فیلم در جشنواره فیلم فجر بود .

فیلم شب، داخلی، دیوار
فیلم شب، داخلی، دیوار

 2-لامینور

همه ماها مطمئنن فیلم سنتوری به بازیگری بهرام رادان رو بخاطر داریم فیلم اجتماعی و بسیار پربازید با کارگردانی داریوش مهرجویی  ساخته شد.

بعد از گذشته سال ها از اکران این فیلم داریوش مهرجویی بار دیگه زندگی یک موسیقی دان رو مد نظر فیلم خود قرار داده .

فیلم لامینور در فیلم فجر 38 حضور نداشت و خیلیا انتظار این رو داشتن که این فیلم امسال اکران بشود  ولی داریوش مهرجویی فیلم خود را به جشنواره راهی نکرد .

فیلم لامینور
فیلم لامینور

3- جنایت بی دقت

همیشه در سینمای ایران فیلم های فرم گرایی مورد توجه بودن که از مطرح ترین کارگردان های این نوع فیلم های میتوان به شهرام مکری اشاره اکرد از موفقیت های این کارگردان می توان به فیلم های چون 1-ماهی و گربه 2- هجوم اشاره کرد.

شهرام مکری به فیلم جنایت بی دقت قرار بود کی از فیلم بولد این جشنواره باشد که به دلیل تفاوت نگرش مسئولان برگزاری این جشنوراه فرم فیلم فجر 39 رو پرنکرد.

ولی این فیلم در شهریور ماه  در جشنوراه ونیز بر روی پرده رفته بود که با بازخورد های عکس العمل های مثبتی مواجه شد.

فیلک جنایت بی دقت
فیلک جنایت بی دقت

4-بندر بند

فیلم بندر بنددر جشنواره ی تورنتو 2020  رو پرده اکران رفت و همه انتظار این رو داشتن که این فیلم به کارگردانی منیژه حکمت در جشنواره سی و نهمین فیلم فجر حضور پیدا کند.

ولی به دلیل اتفاقات نا مشخص این فیلم در فیلم فجر حضور پیدا نکرد ، میتواند از بازیگران این فیلم به رضا کولغانی، پگاه آهنگرانی و امیر حسین طاهری اسم آورد.

فیلم بندربند
فیلم بندربند

5- قاتل وحشی

یکی از پرصدا ترین فیلم های غایب در این دور از فیلم فجر می توان به فیلم قاتل وحشی به کارگردانی حیم نعمت الله اشاره کرد .

این دلایل اکران نشدن این فیلم می توان به تراشیدن موی سر بازیگران فیلم  و مشخص بود گوش های بازیگری چون لیلا حاتمی اشاره کرده که مجوز انتشار در فیلم فجر 39 ام داده نشد .

فیلم قاتل وحشی
فیلم قاتل وحشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *